Cześć!

To ja, Ania Matyja, czyli głowa i serce Piktumi. To metoda, która zrodziła się z mojego kilkunastoletniego doświadczenia w nauczaniu angielskiego, zainteresowania wzmocnieniem pozytywnym oraz wrodzonej skłonności do wprawiania świata w dobry nastrój.

Stworzyłam Piktumi, żeby pomóc tym, którzy mają już dość nudnych ćwiczeń gramatycznych, tym, którzy się uczą i uczą, ale ciągle nie umieją oraz tym, którzy chcieliby się wreszcie angielskiego nauczyć, ale albo ciągle nie mają na to czasu, albo zwątpili w swoje umiejętności. Chcę pokazać, że angielski jest dla wszystkich, że nawet zabiegani mogą go opanować, i że to może być przyjemne!

 

Jestem magistrem anglistyki i bardzo lubię czytać powieści po angielsku oraz oglądać filmy w oryginale. Ale dobrze pamiętam, jak to jest, kiedy ni w ząb nie możesz zrozumieć, co ci Brytyjczycy i Amerykanie mówią, jak męczące i zniechęcające jest tłumaczenie wszystkich słów z każdego artykułu, czy każdej kolejnej strony w książce, jak stresująca jest każda próba odezwania się po angielsku, bo nie dość, że oceniają Cię wszyscy dokoła, również Ty sama nie szczędzisz sobie krytyki, a do tego nie pamiętasz nawet najprostszych słów!

 

Wiem również, jak ciężko znaleźć czas, siłę i ochotę na regularną naukę języka obcego. A co za tym idzie – jak ważne jest, żeby tę naukę maksymalnie ułatwić i sprawić, żeby wystarczyła ta chwila, kiedy pijesz kawę albo pędzisz do pracy (chociaż, oczywiście, możesz się uczyć wylegując w wannie ;-)). I wiesz co? – umiem to zrobić!

Oprócz bycia językoznawcą angielskim, redaguję podręczniki, piszę książki, tworzę ilustracje i grafiki oraz rysuję przygody kudłatego niby-psa, Kropki. Przede wszystkim zaś, zawsze i wszędzie szukam sposobów, aby wszelką naukę uczynić przyjemniejszą i skuteczniejszą. I mam w tym doskonałe rezultaty :-).

 

Z przyjemnością pokażę Ci, jak trwale i naturalnie zapamiętać angielskie zwroty oraz praktycznie ich używać. Razem ze mną dbać o Ciebie będą wyjątkowi specjaliści Piktumi: nasi czarodzieje od IT oraz czarujący native speakerzy.

 

Chcesz cieszyć się nauką i…

…wreszcie zacząć mówić po angielsku?

…znać i używać ciekawe słowa i wyrażenia?

…oglądać angielskie filmy w oryginale?

…zależy Ci, by Twoje dzieci naprawdę umiały porozumieć się po angielsku? I przeczytały książkę po miesiącu nauki?

Bardzo się cieszę :-).

Piktumi jest właśnie po to, aby Ci to umożliwić. I zadbać o Twój dobry nastrój.